Silesia 2012

Jak v každém zápasu vyhrát první periodu a přesto nakonec (téměř) vždy prohrát ? Návod naleznete u LK Kroměříž… Teď už ale vážně. Stejně jako již dva roky předchozí, i letos jsme navštívili největší polský turnaj ve fieldlakrosu – SILESIA CUP 2012, tradičně pořádaný ve  Wroclawi.

Sobotní ráno bylo jako obvykle spjato s brzkým odjezdem z Km, tentokrát dokonce takřka bez zpoždění… I přes menší či „trošku“ větší zdržení v podobě shánění hasícího přístrojě či postávání v koloně jsme na Pola Marsowe dorazili v obstojném čase a po zahajovacím ceremoniálu jsme „vlétli“ do naší první bitvy proti Marki Poznaň.Již v tomto utkání jsme zahájili trend, kterého jsme se drželi i po zbytek turnaje. Vedení 2:0 po první části znělo velmi dobře, nicméně slabší výkon a několik, ve fieldu málokrát viděných, nastřelených tyček ve zbytku zápasu nás odsoudilo k prohře 3:2.Bezprostředně po skončení zápasu #1 jsme museli absolvovat zápas #2 proti polské reprezentaci, v němž jsme po první části překvapivě vedli 2:0. V dalších částech zápasu by zde ovšem nesměl být na začátku zmíněný trend a několik posil na straně soupeře. Konečný výsledek – prohra 8:3.

Následující pauzu jsme využili k ubytování v nedalekých chatkách a k okusení místní speciality v podobě moučných klobás.

V posledním zápasu dne nás čekali Jaguars Rotterdam, kteří dle předchozích výsledků byli hratelní, čemuž odpovídal i „překvapivý“ výsledek 2:0 po první části. V daším průběhu zápasu jsme se však opět dostali pod tlak a soupeř měl navrch. V poslední části se však povedlo vyrovnat na 4:4 a muselo rozhodnout prodloužení v němž výhru na naši stranu strhl hostující Tomáš Katzer.

Ve skupině jsme se tedy umístili na třetím místě, což nás předurčilo k zápasu se čtvrtým týmem ze skupiny druhé, který byl na plánu až ráno.

Večerní program zahájilo posezení u ohně, které nám však překazil zesilující děšť. Přešli jsme tedy k plánu b) – „párty na čtyřicetjedničce“, kterou narušil pochybně vyhlížející jedinec polské narodnosti, který nás pozval o několik chatek dále… Výsledkem byl akustický koncert pro četné pogující publikum, který byl však pod pohrůžkou příjezdu polské policie zrušen…

A nyní již k nedělním zápasům.

Jak již bylo poznamenáno, čekal nás zápas se čtvrtým týmem z druhé skupiny, jímž byl Open team, který se však k utkání dostavil s téměř hodinovým zpožděním, díky čemuž byl zápas kontumován a my automaticky odkázáni k zápasu o páté místo. Přesto jsme si však pro srandu zahráli minizápas 2×15 proti torzu open teamu. Výsledek ~ 10:0.

V tzv. „5th place game“ jsme nastoupili proti domácímu týmu – Kosynierzy Wroclaw, který jsme v první půli zápasu zničili 5:0, načež jsme se však podrželi nastoleného trendu a v půli druhé jsme nechali soupeře vyrovnat na 5:5, což znamenalo prodloužení, v němž se již po několika vteřinách radovali domácí.

Sečteno, podtženo – 6. místo. Nesmíme však zapomenout na to, že fieldlakros není naší doménou a tak se i toto umístění dá brát jako dobré. Zde bych ovšem mohl zmínit vyžádanou účast několika našich hráčů v semifinále a finále v řadách týmů Prievidza Hammers (konečné 1. místo) a Marki Poznaň (2. místo).

Nakonec nesmí chybět poděkování všem, kteří se zúčastnili apod. – Našim hráčům, jednateli Janu Pospíšilíkovi, hostujícím hráčům z Highlanders LT a samozřejmě také polským brankařům.

! – Statistiky jsem bohužel nezapisoval a pokud nějaké vyjdou na oficiálních stránkách turnaje, budou zřejmě díky všímu hostování apod. velmi nepřesné.